Turystyka

Azjatyckie obozy młodzieżowe to świetny pomysł na spędzenie ferii

Styczeń i luty to świetny czas na to, by skorzystać z zimowych obozów młodzieżowych. Dobrze jest też dodać, że są to obozy organizowane także pod względem różnych tematycznych zainteresowań dzieci, dzięki czemu mogą one się dalej rozwijać w tym kierunku. Świetnym obozem, który cieszy się ogromną popularnością, jest zimowy wyjazd o tematyce azjatyckiej.

Na czym polega zimowy azjatycki obóz?

Obóz ten przede wszystkim daje dzieciom możliwość poznania innych kultur i tradycji. Oprócz tego uczestnicy będą oglądać kultowe azjatyckie filmy anime oraz najlepszą muzykę tej kultury, jaką jest j-pop czy też k-pop. Dodatkowo dzieci też będą miały czas na białe szaleństwo, czyli jazdę na stokach.

Z racji tego, że jest to obóz tematyczny ukierunkowany na dane zainteresowania, to mogą na niego pojechać dzieci od trzynastego roku życia do osiemnastu lat, gdyż wtedy uczestnicy już mają przynajmniej elementarną wiedzę na temat azjatyckiej kultury i kuchni oraz tradycji.

Gdzie odbywają azjatyckie obozy młodzieżowe?

Tego rodzaju obozy odbywają się w przepięknej górskiej miejscowości Poronin, co sprawia, że są przewidziane dla uczestników wypady na narty lub snowboard. Dzieci także będą poznawać okolice oraz regionalne atrakcje, które są dostosowane do ich wieku i zainteresowań. Długość takich obozów wynosi sześć noclegów i jest już w cenie wliczone zakwaterowanie oraz wyżywienie i ubezpieczenie NNW.

Jakie jest oferowane wyżywienie dla dzieci?

Na azjatyckim obozie jest oferowana różnorodna kuchnia tak, by uczestnicy mogli też poznać inny smak potraw. Co ważne, także można zaznaczyć, którą dietę w kuchni się wybiera, dzięki czemu kucharki będą wiedziały, jak gotować dania. Dostępne diety na tym obozie są następujące:

– standardowa,
– wegetariańska,
– bezglutenowa,
– bezmleczna.

Należy jednak mieć na uwadze, że do diety bezglutenowej i bezmlecznej trzeba doliczyć dopłatę w wysokości siedemdziesięciu złotych, gdyż wówczas kucharki muszą przyszykować specjalne dania dla wybranych dzieci.

Kiedy zapisać dziecko na obóz młodzieżowy azjatycki?

Dobrze jest zapisać dziecko z dużym wyprzedzeniem, gdyż im bliżej jest ferii zimowych, tym mniej jest miejsc. Szczególnie trzeba mieć na uwadze to, że azjatyckie obozy młodzieżowe są oferowane tylko w trzech wariantach. Pierwszy termin obozu wypada na 6.02.2023, a ostatni na 20.02.2023. Wyjazdy są organizowane tylko w lutym. Zapisać się można na stronie https://www.kogis.pl/obozy, na której jest dostępny formularz zgłoszeniowy, który może wypełniać dziecko wraz z rodzicem. Jest też również podany numer telefonu oraz media społecznościowe.

Dobrze jest też dodać, że dzieci są cały czas pod opieką wychowawców, również nocą. Budynek, w którym śpią dzieci, jest odpowiednio zagrodzony i nikt z zewnątrz nie może do niego wejść. Warto też pamiętać, by dziecko zabrało na obóz ciepłe stroje, najlepiej termiczną bieliznę, kurtki przeciwdeszczowe, ciepłe buty oraz własny sprzęt, jeśli taki posiada, dzięki czemu nie będzie musiał ponosić dodatkowych kosztów w wypożyczalni.