Motoryzacja

Przestronny, niezawodn i estetyczny Volvo crossover – Wrocław

Jeśli szukasz samochodu idealnego do miasta, w którym poczujesz się niezwykle komfortowo, a Twoi pasażerowie będą mogli cieszyć się wygodą nawet w długiej trasie, postaw na Volvo crossover. Wrocław to miasto, w którym możesz skorzystać z wyjątkowych ofert na wszystkie modele szwedzkiej marki. Wybierz się do salonu V-Motors i wybierz egzemplarz dla siebie.

Crossover – charakterystyczne cechy

Crossover pod względem budowy przypomina SUV-a, jednak trzeba wskazać pomiędzy nimi kilka różnic. Wielu osobom ciężko jest odróżnić te dwa typy nadwozia i w efekcie pojęcia te są często używane naprzemiennie, co jest błędem. Pierwszą i najważniejszą różnicą między tymi pojazdami są gabaryty oraz masa pojazdu – SUV jest samochodem większym, dzięki temu zapewnia więcej przestrzeni bagażowej oraz w kabinie pasażerskiej. Nie znaczy to jednak, że na wielkość crossovera można narzekać – ten typ nadwozia również sprawdzi się świetnie w przypadku rodzin z dziećmi, a jego wnętrze zapewnia swobodę i komfortową jazdę; w bagażniku zmieścisz z kolei wszystkie niezbędne rzeczy. Jest to szczególnie ważne w przypadku podróży z małymi dziećmi, gdy musisz zabrać ze sobą wiele rzeczy – od wózka aż po zabawki.

Drugą różnicą między tymi pojazdami jest to, że SUV lepiej radzi sobie w terenie lub na nieutwardzonej, leśnej drodze – dzieje się tak dlatego, że SUV-y mają bardziej terenowe zawieszenie. Nie oznacza to jednak, że crossovery nie poradzą sobie w trudnych warunkach. Wręcz przeciwnie – samochody marki Volvo są przystosowane do jazdy po bardziej wymagającym terenie. Crossovery szwedzkiego producenta to doskonały wybór zarówno do miasta, jak i na wypad z rodziną, np. w góry czy tereny leśne.

Crossovery Volvo – nowoczesne i funkcjonalne

W dzisiejszych czasach samochody wyposażone są w wiele nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają komfort jazdy. W crossoverach Volvo można znaleźć m.in. takie udogodnienia jak duży wyświetlacz, którego interfejs można zintegrować ze swoim smartfonem – wystarczy ekran dotykowy samochodu, przyciski na kierownicy lub komendy głosowe. Co ciekawe, niektórymi opcjami crossoverów Volvo możesz sterować z domu, za pomocą aplikacji mobilnej. Ustaw preferowany poziom ciepła lub chłodu, zanim wejdziesz do auta – dzięki temu szybko się ogrzejesz w zimę lub ochłodzisz w upalne dni.

Zwiększone bezpieczeństwo w crossoverach Volvo

Volvo stawia na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego, dlatego w samochodach tej szwedzkiej marki zostały zastosowane systemy takie jak m.in. układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek (BLIS) i układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z funkcją automatycznego hamowania, który jest bardzo pomocny podczas cofania. Co więcej, decydując się na crossovery Volvo, można liczyć także na takie ułatwienia, jak np. kamery 360°, które sprawdzą się podczas parkowania czy wykrywanie pieszych i rowerzystów. Te systemy, stanowiące wsparcie dla kierowcy, pozwalają uniknąć wielu kolizji i wypadków, przez co nawet długa i męcząca trasa będzie komfortowa i spokojna.

Volvo crossover  Wrocław miastem atrakcyjnych ofert

Szwedzki producent może pochwalić się sporą liczbą modeli w tym typie nadwozia. Gdzie można kupić Volvo crossover? Wrocław to jedno z miast w Polsce, gdzie znajduje się autoryzowany salon szwedzkiej marki – V-Motors. W ofercie dealera można znaleźć wiele modeli w wariantach wyposażenia – każdy kierowca bez problemu zdecyduje się na wersję, która odpowiada jego preferencjom. Co więcej, samochody Volvo dostępne są także w wielu jednostkach napędowych, również tych ekologicznych – elektrycznych i hybrydowych. Jeśli chcesz wspierać środowisko naturalne i nie chcesz, aby Twoja jazda przekładała się na zanieczyszczanie atmosfery, wybierz Volvo crossover. Wrocław to jednak nie jedyna lokalizacja V-Motors – drugi oddział tego dealera Volvo można znaleźć także w Lubinie.

Więcej informacji na: https://vmotors.volvocars-partner.pl/