Biznes

Regały przemysłowe: jakie powinny spełniać kryteria?

Planujesz kupić te właśnie elementy? Czym powinny cechować się odpowiednie regały przemysłowe? O tym dowiesz się z poniższej lektury.

Chcesz zamówić dobrej jakości regały przemysłowe? W takim razie sprawa jest prosta. Możesz na przykład zdecydować się na ten asortyment od LTM. To firma z Gdyni. Działająca zaś przy ulicy Sambora. Dlaczego jednak warto zdecydować się na ten podmiot z północy kraju? LTM ma doświadczenie. Poza tym ta firma kooperuje z profesjonalnymi dostawcami. Na skutek tego regały przemysłowe będą nowoczesne, funkcjonalne i zarazem bardzo bezpieczne. W gronie firm, z którymi na co dzień kooperuje LTM, jest między innymi Jungheinrich. Warto zauważyć, że usługi tego podmiotu z Gdyni są bardzo uniwersalne. W końcu ta firma oferuje między innymi projektowanie itp.

Dodatkowo klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo. Na co jeszcze? Na odkupienie starych regałów przemysłowych, które nie spełniają już określonych standardów. Dzięki temu będzie można pozyskać środki na nowy asortyment z tej kategorii.

Oferta LTM jest bardzo bogata. Można tam wybrać rozmaite regały przemysłowe. Właśnie między innymi pod kątem zastosowania przemysłowego. Co jeszcze jest oferowane? To produkty, które są stosowane w hurtowniach, warsztatach itp. W ofercie LTM znajdują się zatem między innymi regały wysokiego składowania, regały paletowe, czy regały wjezdne. O czym zaś warto wiedzieć przed ewentualnymi zakupami? Na pewno spore znaczenie ma na tej płaszczyźnie to, aby te konstrukcje były właściwie wybrane. W końcu regały przemysłowe są na co dzień poddawane rozmaitym obciążeniem. Dodatkowo te konstrukcje są często eksploatowane. Kiedy szczególnie zdecydować się na regały przemysłowe? Jak na przykład towary, które będą na nich składowane, charakteryzują się wysoką masą własną. Gdzie konkretnie można zdecydować się na opisywane dzisiaj elementy? Warto zauważyć, że regały przemysłowe są stosowane chociażby w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Tak samo, jak w przemyśle ciężkim, czy motoryzacyjnym itd. Co wybrać? Pomocny będzie w tym między innymi artykuł znajdujący się na stronie https://www.ltm-regaly.pl/regaly-przemyslowe-jakie-musza-spelniac-kryteria/.

Należy zwracać uwagę też na parametry obciążeniowe. Aby zadbać o bezpieczeństwo. Swoje, pracowników, przechowywanych produktów, czy samych konstrukcji. Kluczowe jest na tej płaszczyźnie dopuszczalne obciążenie pola. Ta wartość może wynosić nawet do 30 000 kilogramów. Poza tym należy zdecydować się na obliczenie obciążenia regałów. O czym jeszcze nie można zapominać? O prawidłowym zamontowaniu regałów magazynowych. A często ta właśnie kwestia jest traktowana po macoszemu, co potem negatywnie wpływa na bezpieczeństwo całej konstrukcji. Nie zapominaj o normach. Kupując regały przemysłowe zwracaj uwagę na to, aby spełniały one takie normy, jak PN-M-78320: 1978, PN-M-78321: 1988 oraz PN-M-78322: 1989. A jak nie wiesz, co wybrać, to zawsze warto poprosić o poradę od fachowców. Na przykład tych z firmy LTM.