BudownictwoDom i ogródFAQTurystyka

Atrakcje warte zobaczenia w Polsce. Co powinniśmy zobaczyć?

Wybierając się na wakacje często wybieramy egzotyczne kierunki. Nie doceniamy walorów turystycznych jakie ma nasz kraj. Jakie są  atrakcje warte zobaczenia w Polsce

Wielki zamek z historią

Jedną z najciekawszych atrakcji w Polsce jest zamek Krzyżacki w Malborku. Jest to największa ceglana budowla w Europie. Zamek w Malborku jest doskonale zachowany. Zwiedzając go możemy dokładnie zobaczyć jak mogło wyglądać życie w wielkiej średniowiecznej warowni. Zamek bywał również planem filmowym. Kręcono na między innymi ekranizację jednej z powieści Zbigniewa Nienackiego.

Dla miłośników dzikiej przyrody

Jeżeli kochamy dziką przyrodę to powinniśmy wybrać się do Puszczy białowieskiej. To ostania pradawna puszcza w Polsce. Wybierając się na wycieczek w takie miejsce możemy poczuć prawdziwy kontakt z naturą. Wielką atrakcją jest możliwość obserwowania dzikich zwierząt w ich środowisku naturalnym.

Kultura i architektura

Kraków to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy kochają piękne budynki i są rozmiłowani w sztuce. To właśnie w tym mieście możemy podziwiać jedyny obraz Leonarda da Vinci, który znajduje się w polskim muzeum. Sporą atrakcję jest też Nowa Huta, czyli osiedle z architekturą żywcem wyjętą z PRL-u.