MotoryzacjaTurystyka

Atrakcje warte zobaczenia w Polsce wybierane przez turystów

Turystyka w Polsce w liczbach

Polska jest miejscem, które z roku na rok odwiedzane jest przez coraz większą liczbę zagranicznych turystów. W roku 2018 do naszego kraju zawitało ponad 18 milionów turystów. Na turystach zarabiamy nie mało, szacuje się, że rocznie zostawiane jest tutaj prawie 10 miliardów euro, dla porównania – Chorwacja na turystyce zagranicznej zarabia ponad 8 miliardów.

Co robią turyści w najpopularniejszych miastach kraju?

Atrakcje warte zobaczenia w Polsce to nie tylko morze i góry. Chociaż to właśnie te miejsca cieszą się największym zainteresowaniem. Zakopane, Sopot i Kraków to trzy najczęściej wybierane miasta. W Zakopanym spacer po Krupówkach cieszy się takim samym uznaniem, jak wdrapywanie się na Gubałówkę. W Sopocie warto przejść się po długim molo albo skorzystać z nocnych atrakcji zlokalizowanych przy ulicy Monte Cassino.

Wycieczki alternatywne

Kiedyś, mało który gość z obcych landów słyszał o urokach Podlasia. Teraz, coraz więcej osób pragnie zwiedzić Białystok lub pobliskie miasteczka. Agroturystka w tym regionie jest bardzo popularna, a turyści mają okazję odpocząć od zgiełku miasta, skosztować znakomitej, polskiej kuchni i obcować z naturą. W okolicy znajduje się wiele historycznych miast i budowli, które nieco różnią się architektonicznie od pozostałych miast kraju.