W dzisiejszym świecie, pełnym stresu i pośpiechu, często zapominamy o dbałości o swoje zdrowie i samopoczucie. Poszukując sposobu na odzyskanie równowagi i regenerację, warto zwrócić uwagę na starożytną wiedzę ajurwedyjską, która oferuje holistyczne podejście do pielęgnacji ciała i ducha. Masaże odgrywają w ajurwedzie kluczową rolę, a masaż Abhyanga jest jednym z najbardziej kompleksowych i wartościowych zabiegów.
Masaż Abhyanga to nie tylko przyjemny relaks, ale także głęboka terapia, która pozwala na odzyskanie harmonii między ciałem a umysłem. Ten starożytny rytuał, znany i ceniony od wieków, bazuje na naturalnych olejkach, które wnikają w głąb skóry, odżywiając ją, rozluźniając mięśnie i oczyszczając organizm z toksyn.
Czym jest masaż Abhyanga?
Masaż Abhyanga to masaż całego ciała, który wykorzystuje ciepłe oleje ziołowe, w tym popularny w ajurwedzie olej sezamowy. Oleje te bogate w kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, C i E, działają jak naturalne przeciwutleniacze, regenerując skórę i wspomagając procesy regeneracji komórkowej.
Dlaczego warto poddać się masażowi Abhyanga?
- Masaż Abhyanga to doskonały sposób na odprężenie i odzyskanie równowagi psychicznej. Uwalnia napięcie mięśniowe, łagodzi stres i promuje głęboki relaks.
- Ten masaż dogłębnie odżywia skórę, poprawia jej wygląd i wspiera leczenie rozmaitych problemów skórnych, w tym suchości.
- Abhyanga pobudza układ limfatyczny, przyspieszając usuwanie toksyn z organizmu i wspierając naturalne mechanizmy oczyszczania.
- Masaż Abhyanga ma działanie uspokajające, pomaga w odzyskaniu równowagi emocjonalnej, redukuje stres i poprawia ogólny dobrostan.
Komu polecamy masaż Abhyanga?
Masaż Abhyanga jest idealny dla osób, które:
- Mają sucha skórę z tendencją do podrażnień – olejki stosowane podczas masażu dogłębnie nawilżają skórę, a zawarte w nich składniki odżywcze wnikają w głąb skóry dzięki rozszerzeniu porów pod wpływem ciepła.
- Są zestresowane, żyją w ciągłym napięciu i pośpiechu, czują się przytłoczone natłokiem zadań.
- Obserwują u siebie objawy niestabilności emocjonalnej, często towarzyszą im zmiany nastrojów, mają wrażenie życiowego chaosu.
- Borykają się z dolegliwościami ze strony stawów i mięśni (masaż Abhyanga może być doskonałą formą terapii uzupełniającej w przebiegu artretyzmu i osteoporozy).
- Cierpią na bezsenność, nerwicę, mają problemy z koncentracją.
- Chcą oczyścić organizm z toksyn, np. po długim okresie złego odżywiania się, po chorobie, przebytej kontuzji itd.
Elementy terapii punktów marma
Masaż Abhyanga wykorzystuje również koncepcję punktów marma, które w ajurwedzie są specyficznymi punktami na ciele, odpowiedzialnymi za przepływ energii prana. Prana to subtelna siła życiowa, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Masaż ajurwedyjski stymuluje prawidłowy przepływ prany, odblokowując kanały energetyczne (czyli Nadis) i przywracając równowagę organizmu na poziomie fizycznym i umysłowym.
Zapraszamy na masaż Abhyanga do gabinetów Wellness BUKOVINA
Wellness BUKOVINA, wyjątkowa strefa SPA na Podhalu, zaprasza na terapie i masaże ajurwedyjskie o działaniu antystresowym, odprężającym i wzmacniającym układ odpornościowy. Sztandarowym zabiegiem w naszej ofercie jest masaż Abhyanga, który oferujemy w dwóch wariantach czasowych: 60 i 90 minut.
Chcesz dowiedzieć się więcej o masażu Abhyanga? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na blogu: https://www.hotelbukovina.pl/blog/masaz-abhyanga-definicja-doglebnego-odprezenia.
To warto wiedzieć:
- Zachęcamy do wykupienia korzystnych pakietów obejmujących 3 zabiegi, co pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał terapeutyczny masażu Abhyanga.
- W SPA Wellness BUKOVINA oferujemy także szereg innych masaży i terapii ajuwerdyjskich, w tym masaż shiroabhyanga (masaż głowy, ramion i karku), masaż padabhyanga (masaż stóp), terapię shirodhara poprzedzoną masażem głowy oraz zabieg łączony: masaż shiroabhyanga + terapia shirodhara.
Poznaj także inne masaże, jakim możesz się poddać w strefie Wellness BUKOVINA i zafunduj sobie niezwykle przyjemny czas w trakcie pobytu w Hotelu BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.