Biznes

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?

Waga wózka i gondola.

Nie da się ukryć, że zakup dziecięcego wózka jest sporym wyzwaniem. Niektórzy porównują zakup ten z zakupem samochodu. Każdy z producentów coś innego oferuje. Jeden kusi piankowymi kołami, inny skrętnymi, a jeszcze inny rączką regulowaną. W sklepach mamy naprawdę olbrzymi wybór. Młodym rodzicom jest ciężko wybrać jeden model. Przed zakupem zatem powinniśmy się zorientować na co uwagę przy takim zakupie zwrócić?

Gdy oglądamy różnego rodzaju modele wózków powinniśmy porównać ich wagę. Szczególnie jest to istotne gdy w naszym bloku nie ma windy. Waga średnia wózków dziecięcych z gondolą to maksymalnie dwadzieścia pięć kilo. Oczywiście z dzieckiem oraz licznymi akcesoriami waga ta będzie jeszcze większa. Uwagę powinniśmy także zwrócić na gondolę. Musi ona być przestronna oraz wygodna. Jest to szczególnie ważne dla mam dzieci, które korzystają z gondoli przez okres jesienny oraz zimowy. Dziecko wówczas ma dużo więcej ubrań na sobie. Powinniśmy także sprawdzić czy budka się w miarę cicho składa.

Nikt podczas spaceru nie chce maluszka obudzić. Atutem będzie zamontowana siateczka w budce gondoli. Może być to także okienko. W czasie wiosny i lata jest to funkcja przydatna, ponieważ mamy dopływ dodatkowy świeżego powietrza. Powinniśmy odmierzyć przed zakupem wózka dziecięcego szerokość windy, bagażnika samochodowego czy też drzwi wejściowych. Nasz wózek musi się w miejscach tych zmieścić bez najmniejszego problemu.

Dno wózka, obicie oraz rączka.

Wózki dziecięce mają najczęściej dno plastikowe. Najbardziej praktyczne jest jednak dno drewniane czy też styropianowe. Zapewniają one izolację dużo lepszą przed zimnem. Dno musi być stabilne jak i także równe. Atutem bardzo dużym jest sama możliwość regulacji. Niektóre wózki mają system specjalny wentylowania. W związku z tym spód wózka oddycha, mając dostęp do świeżego powietrza, a naszemu dziecku nie będzie zimno. Powinniśmy sprzedawcę także dopytać z jakiego dokładnie materiału jest wykonana tapicerka gondoli. Powinniśmy także zorientować się czy posiada przeciwsłoneczne filtry. Kolejne pytanie zadane sprzedawcy powinno dotyczyć jej wodoodporności oraz czy można ją swobodnie zdjąć jak i także wyprać. Musimy dokładnie sprawdzić czy jest obszyta w sposób dokładny oraz zamocowana porządnie. Nie bez znacznie jest także rączka. Najczęściej mama i tata są różnego wzrostu. W związku z tym najlepiej jest wybrać wózek z rączką regulowaną. Dostosujemy wówczas idealnie wysokość rączki do konkretnego wzrostu. Musimy przyznać, że jest to bardzo duże udogodnienie. Co jak co, ale na wózku nie powinniśmy oszczędzać.

Niestety jest to spory wydatek, ale nas jako dla rodziców najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego dziecka, zdrowie jak i także komfort. Niestety za wszystko co powyżej zostało wymienione trzeba zapłacić. Czasami nawet słono zapłacić. Jednak coś za coś. Nie powinniśmy jednak pochopnie podejmować decyzji. Raczej wszystko musi być bardzo dobrze przemyślane.

Więcej na: https://www.dzieciecemarzenia.pl/12-wozki