PoradyTurystyka

Polecane atrakcje w Polsce związane z przyrodą

Różnorodne Parki Narodowe

Polska obfituje w miejsca, które zachwycają naturalnym krajobrazem. W naszym kraju mamy aż 23 Parki Narodowe, w których znajdziemy muzea oraz ośrodki dydaktyczne. Szczególnie warty zwiedzenia jest Tatrzański Park Narodowy. To nie tylko Tatry, ale również dzikie zwierzęta i wspaniałe rośliny, które nie występują nigdzie indziej.

Ogród Zoologiczny i Oceanarium we Wrocławiu

Zoo we Wrocławiu jest najstarszym miejscem tego typu w kraju. Znajduje się tam ponad 1000 gatunków zwierząt z całego świata. Od niedawna dostępne dla zwiedzających jest Afrykanarium, które zachwyci niejednego miłośnika przyrody.

Urocze Pojezierze Mazurskie

Inne polecane atrakcje w Polsce związane z obserwowaniem przyrody to obszary zlokalizowane na Pojezierzu Mazurskim. Znajdziemy tam mnóstwo mniejszych i większych akwenów wodnych, które tętnią życiem. Mazury jednak to nie tylko sporty wodne, ale też wycieczki piesze oraz rowerowe.

Pierwotny las Europy

Puszcza Białowieska jest miejscem, w którym rosną tysiącletnie drzewa. Jest to rezerwat ścisły, czyli nie zauważymy tam ingerencji człowieka. W puszczy żyje zagrożony wymarciem żubr oraz 20 tysięcy innych gatunków zwierząt, w tym bezkręgowców. Przez puszcze ciągnie się szlak rowerowy, który zapewni długie godziny obcowania z przyrodą.